اصلی ترین تفاوت های میکروبلیدینگ و فیبروز


میکروبلیدینگ و فیبروز از محبوب ترین روش های زیباسازی ابرو به شمار می روند. ابرو علاوه بر محافظت از چشم در برابر ذرات خارجی، به عنوان یک رکن اساسی در زیبایی چهره شناخته می شود. ابروهای پرپشت باعث جلب توجه بیشتر می شوند، اما بسیاری از افراد دارای ابروهای کم پشت هستند. خوشبختانه، روش های زیادی برای پرپشت کردن ابروها وجود دارند، ازجمله میکروبلیدینگ. بسیاری از متخصصان، فیبروز را هم زیرمجموعه ای از میکروبلیدینگ می دانند. اگر می خواهید بیشتر با تفاوت های این دو روش آشنا شوید، با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ چیست؟

یکی از رایج ترین روش های اصلاح و زیباسازی ابرو، میکروبلیدینگ به شمار می رود. در این روش، رنگدانه ها توسط سوزن های ریز زیر پوست قرار می گیرند. میکروبلیدینگ برای اولین بار توسط سوزن های بسیار ریز در کشور چین استفاده شد. برای انجام این کار، تکنسین باید رنگدانه ها را با کمک سوزن های بسیار ریز و بدون دستگاه زیر پوست قرار دهد. در نتیجه، تجربه و کنترل دست تکنسین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و این تجربه در زمان آموزش میکروبلبدینگ در اصفهان برای تکنسین ایجاد می شود.

تیغ مخصوص میکروبلیدینگ، 15 سوزن از جنس تیتانیوم دارد. این سوزن ها، بریدگی های عمیقی روی سطح پوست به وجود نمی آورند. به منظور جلوگیری از ابتلا به عفونت های مختلف، باید برای هر فرد از سوزن جداگانه ای استفاده کرد. تکنسین به کمک این سوزن ها می تواند در مدت زمان بین 15 تا 20 دقیقه روی ابرو هاشور بزند. اگر قصد انجام میکروبلیدینگ و فیبروز را دارید، حتماً از کیفیت و ضد زنگ بودن سوزن ها مطمئن شوید.

اصلاح ابرو میکروبلیدینگ را می توان یک روش نیمه دائمی دانست چراکه اثرات آن برای مدت زمان طولانی بر پوست باقی می مانند. لازم به ذکر است که ماندگاری نیمه دائمی برای هاشورهای زده شده روی ابرو است. با این وجود، هنوز به طور دقیق نمی توان در مورد مدت زمان باقی ماندن ابروهای کاشته شده در افراد مختلف صحبت کرد.

از آنجایی که میکروبلیدینگ ابرو در اصفهان یک روش طبیعی با بریدگی های سطحی به شمار می رود، ماندگاری کمتری در مقایسه با روش های زیباسازی دیگر دارد. عوامل بسیار زیادی ازجمله کیفیت رنگدانه ها، سوزن ها و تجربه تکنسین بر قیمت میکروبلیدینگ تاثیر می گذارند. به طور کلی، ماندگاری میکروبلیدینگ برای پوست های معمولی بین 6 ماه تا دو سال است. البته، این مدت زمان برای پوست های چرب کاهش می یابد.

تفاوت فیبروز و میکروبلیدینگ

فیبروز چیست؟

فیبروز یکی دیگر از روش های زیباسازی و هاشور ابرو محسوب می شود که زیر مجموعه میکروبلیدینگ قرار می گیرد. در این روش دستی و نیمه دائمی، اصلاح ابروها بر اساس فورمولوژی صورت برای افراد بالای 18 سال انجام می شود. به منظور دستیابی به بهترین نتایج، پوست نباید در حالت بازسازی باشد. علاوه بر این، استفاده از بوتاکس تا یک ماه قبل از انجام فیبروز ممنوع است. در روش فیبروز معمولاً از تیغ ها و رنگدانه های باکیفیت استفاده می شود. تمامی ابزارهای بکار رفته در فیبروز یکبار مصرف و استریل هستند.

عوامل بسیار زیادی در ماندگاری رنگدانه ها در زیر پوست تاثیرگذار هستند، ازجمله نوع پوست. همانند میکروبلیدینگ، ماندگاری رنگدانه ها در پوست چرب کمتر است. به طور کلی، تعرق زیاد و قرار گرفتن در معرض نور خورشید منجر به کاهش ماندگاری میکروبلیدینگ و فیبروز می شوند. شستشو و بکار بردن کرم های خاص بعد از انجام فیبروز توصیه می شود.این مورد برای کار اسکالپ سر در اصفهان نیز صدق می کند.

بسیاری از تکنسین ها، میکروبلیدینگ را به روش فیبروز انجام می دهند. در این روش، هاشور ها در اثر فشار ناشی از سوزن های یکبار مصرف به وجود می آیند. هر چه مهارت و کنترل دست تکنسین بهتر باشد، هاشورها زیباتر و طبیعی تر خواهند بود. البته، کیفیت تیغ ها، رنگدانه ها و ابزارهای کاربردی نیز در نتیجه نهایی تاثیرگذار هستند.وگرنه فرد در زمان کوتاهی به علت بد شدن ابروهای خود مجبور به ربموو تاتو ابرو در اصفهان می شود.

تفاوت فیبروز و میکروبلیدینگ

مقایسه میکروبلیدینگ و فیبروز

یکی از تفاوت های اصلی میان میکروبلیدینگ و فیبروز در بنیان گذاران آن هاست. همانطور که گفته شد، میکروبلیدینگ برای اولین بار در چین بکار رفت و در مقایسه با فیبروز عمومیت بیشتری دارد. در مقابل، فیبروز یک روش کاملاً استاندارد معرفی شده توسط یک آکادمی معتبر است.

هر دو روش بدون استفاده از دستگاه و به صورت کاملاً دستی انجام می شوند. با این وجود، اصلاح ابرو به روش فیبروز بر اساس استانداردهای بسیار خاصی صورت می گیرد. این به معنی بی قاعده بودن روش میکروبلیدینگ نیست، اما تکنسین آزادی عمل بیشتری در مقایسه با فیبروز دارد. تفاوت دیگر میکروبلیدینگ و فیبروز در کیفیت رنگدانه ها و سوزن های بکار رفته است. به طور کلی، رنگدانه ها و سوزن ها در روش اصلاح فیبروز، کیفیت بهتری دارند.

به منظور دستیابی به بهترین میکروبلیدینگ ابرو در اصفهان و جلوگیری از ایجاد عفونت حتماً به مراکز معتبر مراجعه کنید. تکنسین های چهره آرایان می توانند در زمینه انتخاب روش درست و مشاوره به شما کمک کنند.

بررسی قیمت میکروبلیدینگ و فیبروز

عوامل بسیار زیادی در قیمت میکروبلیدینگ و فیبروز تاثیرگذار هستند. بدیهی است که هر چه کیفیت رنگدانه و سوزن ها بیشتر باشد، هزینه نهایی نیز بالاتر خواهد بود. از سوی دیگر، مهارت تکنسین و اعتبار مرکز زیبایی نیز بر هزینه نهایی اثر می گذارند. هر دو روش را هم می توان در کلینیک های پزشکی و هم در آرایشگاه ها انجام داد و هزینه آن ها با هم تفاوت دارند.

تفاوت فیبروز و میکروبلیدینگ

به طور کلی، قیمت فیبروز با میکروبلیدینگ تفاوت دارد. میکروبلیدینگ یک روش طبیعی اصلاح ابرو به شمار می رود و هزینه کمتری دارد. از سوی دیگر، فیبروز نیاز به ترمیم هر 6 ماه تا یک سال دارد. به همین دلیل، هزینه های ترمیم سالانه فیبروز باعث بالا رفتن هزنیه نهایی این روش اصلاح ابرو می شود. با این وجود، نتیجه نهایی قطعاً ارزش هزینه کردن را دارد.

سخن پایانی

میکروبلیدینگ و فیبروز از بهترین روش های اصلاح ابرو به شمار می روند. در هر دو روش، هاشور به کمک سوزن های خاص ایجاد می شود. بسیاری از افراد، فیبروز را زیرمجموعه ای از میکروبلیدینگ با استانداردهای بالاتر می دانند. هر دو روش برای موهای ریز و پوست های معمولی مناسب هستند. یکی از اصلی ترین عوارض روش های اصلاح ابرو، واکنش های آلرژیک و ایجاد عفونت است. به همین دلیل، انجام میکروبلیدینگ یا فیبروز در مراکز معتبر و توسط بهترین فیبروز کار توصیه می شود. آیا تاکنون ابروی خود را هاشور زده اید؟ لطفاً تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: skinandtonique ، elixbeauty ، medicalnewstoday

مرکز آرابش دائم نسترن مویدی

سوالات متداول

  • قیمت فیبروز و میکروبلیدینگ چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

میکروبلیدینگ یک روش طبیعی اصلاح ابرو به شمار می رود و هزینه کمتری دارد. از سوی دیگر، فیبروز نیاز به ترمیم هر 6 ماه تا یک سال دارد. به همین دلیل، هزینه های ترمیم سالانه فیبروز باعث بالا رفتن هزنیه نهایی این روش اصلاح ابرو می شود.

  • انجام میکروبلیدینگ با روش فیبروز به چه صورت است؟

بسیاری از تکنسین ها، میکروبلیدینگ را به روش فیبروز انجام می دهند. در این روش، هاشور ها در اثر فشار ناشی از سوزن های یکبار مصرف به وجود می آیند. هر چه مهارت و کنترل دست تکنسین بهتر باشد، هاشورها زیباتر و طبیعی تر خواهند بود. البته، کیفیت تیغ ها، رنگدانه ها و ابزارهای کاربردی نیز در نتیجه نهایی تاثیرگذار هستند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *